تبلیغات
.:: علمی . فرهنگی . هنری ::. - كاغذ چگونه ساخته می شود؟

ضمن عرض سلام و خوش آمدگویی به شما کاربر گرامی آرزومندیم لحظاتی پربار و سرشار را در وبلاگ علمی.فرهنگی.هنری داشته باشید... جهت برقراری ارتباط با ما می توانید از قسمت « پست الكترونیك » به این موهم جهت یاری و نقد و پیشنهاد این وبلاگ برای نائل شدن به به اهداف و آرمانهای طراحان و مدیران وبلاگ دست یابید. با تشکر، مدیریت وبلاگ «احسان خدادادی»

 كاغذ چگونه ساخته می شود؟  

 

سازند گان كاغذ منبع قابل تجدید و طبیعی درختان را مصرف می كنند .اولین قدم در تشكیل كاغذ قطع درختان می باشد .كار شركتهای كاغذ به طور ویژه برای تشكیل كاغذ درخت می كارند ، همانند یك برزگر سیب كه درختان سیب را برای تولید سیب پرورش می دهد .بعد از اینكه درختان قطع شوند به كارخانه كاغذ برده می شوند . كارخانجات كاغذ هر قسمت درخت را به قدری كه هیچ ضایعاتی نداشته باشد .پوست و ریشه ها سوزانده می شوند و برای تولید انرژی در كارخانجات كاغذ سازی بقایای درخت به ورقه های كوچك خمیری خرد می شوند . خمیری شدن یك فرایند شیمیایی است كه رشته های چوب را از لینگنین و دیگر قسمتهای چوب جدا می كند.

خمیر قسمت اسفنجی و نرم درخت است . لینگنین یك سریش است كه یك درخت را با همدیگر نگه می دارد . اگر لینگنین در تولید كاغذ به كار رود وقتی كه كاغذ در معرض نور قرار گیرد شكننده شده و به رنگ زرد تمایل پیدا می كند.لینگنین معمولاً زمانی كه روزنامه فقط برای آخر روز یا همچنین هستند در كاغذ روزنامه بكار می رود.بعد از خمیری شدن، كاغذ رنگی از جعبه های عطاری است. كاغذهای با كیفیت بالا با شوینده كلر سفید می شوند و بعضی مواقع با رسها و چسبنده ها پوشیده می شوند و برای اینكه آنها را كاملاً جلادار كنند. كارخانه های كاغذ سازی انرژی زیادی را برای تولید گاز نیاز دارند. حدود 50%  انرژیشان از تكه های چوبی كه نمی تواند برای تشكیل كاغذ استفاده شود فراهم می شود .بقیه انرژی از شركتهای انرژی محلی یا تولید در جا توسط كارخانه ای كه منابع دیگر انرژی را مصرف می كند فراهم می شود.

 

در بهبود كاغذ چه اتفاقاتی می افتد.

در سال 1995 ، صنعت كاغذ در آمریكاهدفش برای بازیافت 40 در صدی كاغذ به نتیجه رسید . امروزه حدود 42 در صد مورد استفاده را باز یافت می كنیم .

وقتی كه هدف صنعتی باز یافت 50 درصدی كسب شود، 20 میلیون تن كاغذ از مراكز دفن زباله باز یافت خواهد شد.

امروزه بیش از یك سوم كل كاغذ بازیافتی دنیا در امریكا باز یافت می شود.

ظروف چین دار قدیمی (جعبه ها) برای قریب 50 در صد كل كاغذهایی كه باز یافت می شود جوابگو است


نوشته شده توسط احسان خدادادی در جمعه 4 بهمن 1387 و ساعت 03:49 ق.ظ
...صفحات وبلاگ